Rynki kryptońskie zyskują 10 miliardów dolarów w weekend, Bitcoin zbliża się do 11 tysięcy dolarów

by admin .

Rynki aktywów cyfrowych zostały zniesione w ciągu weekendu po załamaniu się koniunktury w ubiegłym tygodniu, które groziło zniweczeniem wszystkich zysków w ciągu ostatniego miesiąca.

W ciągu weekendu na rynkach krypto walutowych dodano około 10 miliardów dolarów, podnosząc łączną kapitalizację do najwyższego poziomu od ponad tygodnia. Liczba ta ponownie osiągnęła poziom 330 miliardów dolarów według Tradingview.com.

Oporność Bitcoinów na zbliżanie się

Bitcoin Superstar jak zwykle dyktuje kierunek, w którym próbuje odzyskać 11 tys. dolarów. Aktywa pozostały płaskie przez większą część weekendu, ale zrobił pchnięcie w poniedziałek rano handlu w Azji, gdzie ceny osiągnęły 10.925 dolarów.

Jest to najwyższa wartość od 21 września, a opór jest tuż powyżej obecnego poziomu, ale nieco poniżej 11 tys. dolarów. Jest to obecna bariera psychologiczna, która musi zostać przełamana, aby Bitcoin mógł zarejestrować znaczące zyski.

Analityk „CryptoHamster“ zidentyfikował tę strefę oporu, dodając, że Bitcoin musi pozostać w swojej obecnej strefie cenowej, aby ją odzyskać.

Kolega analityk, Josh Rager, obserwował cotygodniowe zamknięcie, stwierdzając, że Bitcoin nadal się rozwija i trzeci tydzień z rzędu zamknął się nad wsparciem.

„Tygodniowe zamknięcie wygląda dobrze i nie wiem, dlaczego ludzie nadal są zbyt niedźwiedzi. Bitcoin dostał krótkotrwałe wycofanie i -20% nie jest niczym niezwykłym,“

Dominacja Bitcoinów, czyli udział w rynku, również wzrosła ostatnio i wynosi obecnie 61%. Ta metryka ma jednak w ostatnim roku tendencję spadkową.

Gdzie indziej na rynkach kryptokurwalutowych

Zgodnie z oczekiwaniami, posunięcie starszego brata pobudziło resztę rynków do działania, a większość aktywów cyfrowych to zyski z druku w poniedziałek rano.

Ethereum w ciągu weekendu osiągnęło marginalne zyski i wróciło do 360 dolarów. Prawdopodobnie będzie to odzwierciedleniem ruchów Bitcoina, dopóki nie pojawią się większe wiadomości dotyczące rozpoczęcia pierwszej fazy aktualizacji ETH 2.0.

Bitcoin Cash i Chainlink mają zarówno bullish weekend z kilku procent zyskał każdy, podczas gdy Cardano ponownie wrócił do pierwszej dziesiątki z 6% wzrost w ciągu ostatnich 24 godzin.

Zdecentralizowane rynki finansowe również nadal się wspinają, ponieważ całkowita wartość zablokowana na wszystkich platformach wynosi 11 miliardów dolarów. Duża część tej kwoty została spowodowana przez Uniswap, który właśnie stał się pierwszym protokołem DeFi, osiągającym wartość 2 miliardów dolarów w zakresie blokowania płynności.